آیا اتباع بیگانه می توانند در ایالات متحده ملک بخرند؟

رویکرد دولت آمریکا در زمینه خرید املاک و مستقلات با شهروندان خود و خارجیان تقریبا یکسان است. در شرایطی که رونق به این بازار بازگشته است، اطلاع از برخی احتیاطات لازم و محدودیت‌‌‌های ممکن، برای علاقمندان به حفظ ارزش دارایی‌‌‌هایشان، سودمند است. با بهبود اوضاع اقتصادی پس از آخرین

رویکرد دولت آمریکا در زمینه خرید املاک و مستقلات با شهروندان خود و خارجیان تقریبا یکسان است. در شرایطی که رونق به این بازار بازگشته است، اطلاع از برخی احتیاطات لازم و محدودیت‌‌‌های ممکن، برای علاقمندان به حفظ ارزش دارایی‌‌‌هایشان، سودمند است.

با بهبود اوضاع اقتصادی پس از آخرین بحران و بازگشت رونق به بازار املاک و مستقلات ایالات متحده، توجه سرمایه‌­گذاران خارجی، دوباره به آمریکا جلب شده است. از این رو، پرسش بسیاری از افراد مشتاق به حفظ ارزش دارایی‌‌‌هایشان، امکان خرید ملک در این کشور توسط اتباع بیگانه و قانون‌‌‌های حاکم و مالیات‌‌های لازم به پرداخت است.

برخلاف بسیاری از کشورها که فروش املاک و مستقلات را فقط برای شهروندان خود مجاز می‌دانند، رویکرد ایالات متحده در این زمینه با شهروندان خود و خارجیان تقریبا یکسان است. تنها محدودیت‌‌‌های ممکن، معمولا توسط اتحادیه­‌‌‌های مالکان مسکونی، انجمن‌‌‌های مجتمع‌‌های مسکونی، تعاونی‌ها، یا سایر اشکال اتحادیه­‌‌های عمومی اعمال می‌شود. اتحادیه عمومی، سازمانی با ماهیت اغلب حقوقی است که مسئولیت مدیریت املاک و مستقلات واقع در یک مجتمع یا محله مسکونی را بر عهده دارد. عضویت در بسیاری از این اتحادیه‌­ها، الزامی است؛ به این معنی که فقط با خرید زمین یا واحد مسکونی در محدوده اتحادیه مربوطه، عضو و مکلف به رعایت کلیه مقررات آن می‌شوید. برخی ایالت‌‌های آمریکا، به منظور پیشگیری از ورود مالکان / اعضای غایب که اعمال مقررات اتحادیه را مختل می‌کنند، اجازه کنترل خریداران را به اتحادیه­‌ها می‌دهند. البته این محدودیت، نه قانون بلکه نوعی استثناء محسوب می‌شود. با این حال، با وجود تنوع مقررات در ایالات آمریکا، مشورت با وکیل متخصص پیش از اقدام به خرید، کاملا ضروری است.

تامین مالی

تامین مالی جهت خرید املاک و مستقلات برای اتباع بیگانه هم ممکن است اما در بعضی موارد، نرخ بهره مربوطه، بیشتر محاسبه می‌شود و شخص خارجی خریدار، ملزم به پرداخت مبلغ پیش‌­قسط بیشتری است (اغلب حدود ۴۰% کل مبلغ). باز هم دلیل این تمایز، خطر نسبی عدم دسترسی به شخص خارجی در طی فرایند‌‌های قضایی یا عدم امکان توقیف دارایی‌‌‌های وی در صورت کوتاهی / قصور / نکول در فرایند پرداخت است. در حالی که در این صورت، پیگیری شخص شهروند آمریکا که تابع قوانین و مقررات ملی و ایالتی است و دسترسی به اموالش، بسیار ساده‌­تر است.

انعقاد قرارداد

موضوع مهم دیگر، حضور در آمریکا برای انجام مذاکرات لازم و مراحل نقل و انتقال است که شاید مستلزم سفر به آن کشور باشد. بسته به کشور محل اقامت، چنین سفری ممکن است بسیار گران تمام شود. خوشبختانه، قانون با خریداران مساعدت کرده است و فرایند خرید و فروش املاک و مستقلات را از طریق اعطای وکالت به وکیل، معتبر دانسته است؛ می‌توانید هماهنگی‌‌های لازم را با وکیل دارای مجوز فعالیت در حوزه مربوطه انجام دهید و مدارک مورد نیاز را امضاء کنید و صاحب ملک دلخواهتان شوید.

مالیات

آنچه درباره هر معامله املاکی در آمریکا به قطع و یقین می‌توان گفت، لزوم پرداخت مالیات است که متاسفانه، با توجه به احتمال اعمال قوانین مالیاتی بیش از یک کشور، شاید برای اتباع بیگانه، پیچیده­‌تر شود. کشور‌‌های گوناگون، معاهده­‌‌های مالیاتی مختلفی با ایالات متحده دارند، بنابراین، پیش از انعقاد هر معامله­ای باید با وکیل متخصص مالیاتی هم در کشور خود و هم در ایالات متحده مشورت کنید. طبق این معاهدات، گاهی اوقات لازم است خریدار، بخشی از مالیات را به دولت ایالات متحده و بخش دیگر را به دولت متبوع خود و یا کل مبلغ را به دولت ایالات متحده پرداخت کند. علاوه بر این، نرخ مالیات هم بسته به کشور متبوع شخص خریدار مشمول تغییر است.

خوب است بدانید خریداران خارجی که مبلغ معامله را با پیش قسط بیش از ۴۰% تامین می‌کنند، معمولا از پرداخت مالیات بر درآمد حاصل از اجاره ملک مربوطه تا ۱۰ تا ۱۵ سال آینده معاف هستند. به این ترتیب، دولت ایالات متحده اجازه کسر برخی موارد را از فهرست درآمدها به هنگام تنظیم فرم‌‌های مالیاتی به مودیان می‌دهد. بهره وام ملک، شارژ ماهانه، مالیات بر ملک، و استهلاک، از جمله موارد مشمول این محاسبات است که معمولا به درآمد منفی منتهی می‌شوند و مودی را از پرداخت مالیات معاف می‌کنند. البته با توجه به منقضی شدن برخی از این موارد در طول زمان، هرچه مدت مالکیت بیشتر شود، محاسبات مربوطه نیز دستخوش تغییر خواهد شد. با این حال، موارد یاد شده، امکان ر‌‌هایی از پرداخت مالیات تا چند سال را فراهم می‌کنند.

اتباع خارجی هنگام فروش ملک هم، مشمول پرداخت مالیات افزایش ارزش سرمایه به دولت آمریکا هستند. در نتیجه، خود به خود ۱۰% مبلغ ناخالص خرید ملک توسط اداره درآمد‌‌های داخلی وزارت دارایی / خزانه‌­داری آمریکا مسدود می‌شود. با احتساب عوامل موثر بر استرداد مالیات به اتباع خارجی و بازپرداخت یا پرداخت مضاعف به هنگام تسلیم مستندات مالیاتی سالانه، ممکن است مبلغ این نرخ ثابت در برخی موارد، بسیار کم و در مواردی، بسیار زیاد شود.

احتیاطات لازم به هنگام سرمایه­‌گذاری در بازار ملک ایالات متحده کم نیستند اما به طور کلی، خرید املاک و مستقلات در آمریکا برای خارجیان ممکن و تقریبا آسان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فرایند خرید، مالیات، و سایر اقدامات قانونی لازم، حتما با وکیل خبره مشورت کنید.

4.5/5

مطلب برای شما جذاب بود؟
در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک‌گذاری در واتساپ
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک‌گذاری در توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک‌گذاری در لینکدین
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک‌گذاری در تلگرام

مطالب پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وکیلیکس در شبکه‌های اجتماعی

بیانیه مسئولیت

نظرات ابراز شده در محتواهای منتشر و به اشتراک گذاشته شده وکیلیکس، نظر شخصی تولیدکنندگان آنهاست و به معنی تایید وکیلیکس نیست!
اسکرول به بالا