پرسش‌های پیش از استخدام وکیل

فرایند استخدام وکیل، مستلزم دقت فراوان است. بعضی جنبه‌های مالی و عملیاتی رابطه وکیل و موکل، حائز اهمیت ویژه و بر سرنوشت پرونده تاثیرگذار است. در این پست، چهار جنبه لازم به توجه پیش از استخدام وکیل، توضیح داده شده است. استخدام وکیل، کار روزانه اغلب مردم نیست؛ بنابراین، شاید

فرایند استخدام وکیل، مستلزم دقت فراوان است. بعضی جنبه‌های مالی و عملیاتی رابطه وکیل و موکل، حائز اهمیت ویژه و بر سرنوشت پرونده تاثیرگذار است. در این پست، چهار جنبه لازم به توجه پیش از استخدام وکیل، توضیح داده شده است.

استخدام وکیل، کار روزانه اغلب مردم نیست؛ بنابراین، شاید به هنگام نیاز، از آنچه باید پیش از اقدام بدانند، آگاه نباشند. در چنین مواقعی، کسب اطلاعاتی درباره جنبه­‌های گوناگون رابطه وکیل و موکل، ضروری است. در ادامه به توضیح این موارد می‌­پردازیم.

دستمزد وکیل

دستمزد، مهمترین موضوع رابطه کاری شما با وکیل است، بنابراین از طرح و بررسی آن با وکیل مورد نظر، شرم و پرهیز نکنید. علاوه بر مبلغ دستمزد، باید شرح خدماتی را که در ازای دستمزد، دریافت می‌­‌کنید، به صراحت بدانید. این اطلاعات، نخستین مواردی هستند که لازم است در گفتگوی اولیه، مطرح شوند. در واقع، چون معمولا بابت جلسه مشاوره اولیه با وکیل هم باید هزینه‌­ای پرداخت کنید، پیش از برگزاری جلسه، از کم و کیف آن آگاه شوید. در صورتی که در پاسخ به تماس تلفنی شما، دفتر وکیل مورد نظر از دادن اطلاعات چگونگی هزینه مشاوره، طفره رفت، دو چندان احتیاط کنید.

از جنبه مالی، ساختار محاسبه هزینه، بسیار مهم است؛ ۱. نرخ ثابت، گزینه‌­ای عالی برای پرونده‌­های عادی است؛ نرخ ثابت، به معنی مبلغی مشخص برای همه خدمات مربوط به پرونده، صرف نظر از مدت زمانی است که وکیل برای حل و فصل آن وقت می‌­‌گذارد. پرونده‌­های طلاق‌های توافقی یا اخراج از محل کار، از جمله نمونه­‌های مناسب چنین ساختاری است. ۲. نرخ شناور برای پرونده‌­هایی که نتیجه قطعیشان به رای دادگاه بستگی دارد، مناسب است؛ دریافت درصدی مشخص از پرونده­‌هایی که منتهی به دریافت خسارت چشمگیر می‌­شوند یا ارزش مالی قابل توجهی دارند، برای هم وکیل و هم موکل، مقرون به صرفه است. ۳. نرخ ساعتی نیز از جمله شیوه­‌های متداول محاسبه حق‌­الوکاله است؛ وکیل برای وقت خود، نرخ مشخصی دارد و دستمزد مربوطه را بر اساس وقتی که روی پرونده خواهد گذاشت، محاسبه می‌­‌کند و موکل، فقط بابت زمان صرف شده برای پرونده، هزینه می‌­‌کند.

توجه داشته باشید که در مورد شمول یا عدم شمول هزینه­‌های جنبی پرونده، مانند ابطال تمبر، فتوکپی، پست، تلفن، رفت و آمد و … نیز اطمینان حاصل کنید.

پاسخ به درخواست

یکی از بزرگترین عوامل نارضایتی از وکلا، پاسخگو نبودن آنهاست. مشغله وکلا بسیار زیاد است اما برای حفظ ارتباطی اثربخش، پاسخگویی به موکل باید در اولویت باشد. ضعف پاسخگویی به موقع وکلا، معمولا ناشی از کمبود نیروی پشتیبان است؛ برخی وکلا می‌‌­خواهند همه کار را خودشان انجام دهند؛ از  پیش­نویس دادخواست و لایحه، ملاقات با موکل، حضور در دادگاه تا گرفتن کپی، ارسال نامه، و پاسخ به تلفن! مشغله زیاد موجب پریشانی حواس و در نتیجه، امکان بروز خطا در پاسخگویی به موقع می‌­شود. در نتیجه، باید چگونگی پاسخ به نیازهای مستمرتان، زمان پاسخ به تماس‌های ناموفقتان، و وجود یا عدم وجود کسی در دفتر مربوطه که پرسش‌های فوری به وقت ضرورت را پاسخ دهد، از وکیل مورد نظر بپرسید.

البته، باید بدانیم که شاید خود وکیل شخصا قادر به پاسخگویی به همه تماس‌هایتان نباشد. برخی وکلا، نیروهای آموزش دیده و قابلی برای پاسخگویی به اغلب پرسشها و ابهامات موکلان دارند. اگر قرار باشد خود وکیل، پاسخگوی همه تماسهای شما و سایر تماس­‌گیرندگان باشد، از کار اصلی خود باز می‌­ماند. بنابراین، اگر نیاز به گفتگو با وکیلتان دارید، آماده انتظار برای تعیین وقت مناسب باشید.

تخصص وکیل

اغلب وکلا، کار حرفه­‌ای خود را بر یک یا معدودی حوزه حقوقی متمرکز می‌­‌کنند؛ به این ترتیب می‌­توانند تخصص و تجربه ویژه­‌ای در حوزه یا حوزه­‌های مربوطه کسب کنند. به دلیل الزامات پذیرش در کانون وکلای دادگستری، همه وکلا تقریبا از همه حوزه­‌های حقوقی اطلاعات دارند ولی لزوما، متخصص نیستند؛ شاید بتوانند پرسشهای سطحی را پاسخ دهند اما احتمالا از پذیرش پرونده در هر حوزه­‌ای پرهیز می‌­کنند. امتناع از قبول هر پرونده­ای به معنی عدم مهارت یا صلاحیت نیست؛ احتمالا فعالیت عادیشان در حوزه یا حوزه­‌های خاص دیگری است که تبحر دارند. البته، با وجود وسعت و عمق واقعی حوزه‌­های گوناگون علم حقوق، باید از وکیلی هم که ادعای تخصص در همه شاخه­‌های حقوق دارد، بر حذر باشید.

ختم رابطه وکیل و موکل

پرسش درباره چگونگی تمام کردن رابطه کاری از هر طرف تجاری ضرورت دارد چون هیچ وقت در آغاز کار، چگونگی سیر امور را نمی­دانیم؛ اگر اتفاقی ناخوشایند روی دهد، اگر حادثه­‌ای برای وکیل پیش بیاید که از ادامه کار باز بماند، اگر موسسه حقوقی طرف قراردادمان، منحل شود یا دستخوش تحولات سازمانی شود، چه بر سر موکل و پرونده­اش خواهد آمد؟ آیا وکالت به پایان می‌­رسد؟ آیا به وکیل دیگری محول می‌­شود؟ اگر موکل از فعالیت وکیل، راضی نباشد، چگونه می‌­تواند وکالت را پایان دهد؟ آیا مشروط به پرداخت هزینه‌­ای می‌­شود؟ آیا هزینه‌­های انجام شده، بر باد می‌­رود؟ پیشنهاد می‌­کنیم این گونه پرسشها را پیش از امضای قرارداد وکالت بپرسید، زیرا شاید در آینده، نتوانید در تصمیمتان تجدید نظر کنید.

4.5/5

مطلب برای شما جذاب بود؟
در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک‌گذاری در واتساپ
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک‌گذاری در توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک‌گذاری در لینکدین
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک‌گذاری در تلگرام

مطالب پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وکیلیکس در شبکه‌های اجتماعی

بیانیه مسئولیت

نظرات ابراز شده در محتواهای منتشر و به اشتراک گذاشته شده وکیلیکس، نظر شخصی تولیدکنندگان آنهاست و به معنی تایید وکیلیکس نیست!
اسکرول به بالا