گواهی غیرحضوری

دولت امارات، به منظور تسهیل فعالیت روزمره شرکت‌های فعال در این کشور، اجازه ارائه بخشی از خدمات دفاتر ثبت اسناد رسمی را به صورت آنلاین صادر کرده است

پس از فروکش کردن موج نخست همه‌­گیری بیماری کرونا، اکنون شاهد آشکار شدن پیامدهای تجاری آن هستیم. پیشگامان صنایع گوناگون در جهان، ناامیدانه برای حفظ امنیت تجاری و شغلی خود و کارکنانشان تلاش می­‌کنند.

پیامدهای تجاری

هر یک از دولت‌ها نیز به فراخور شرایط موجود، اقداماتی به منظور محافظت از شهروندان و مواجهه با عواقب اقتصادی و مالی این رویداد انجام داد‌ه­اند اما با وجود ضرورت اقدام عاجل به هنگام بروز چنین حادثه فراگیری، برنامه‌­ریزی برای کنترل بحران‌های اقتصادی و مالی و تجاری آتی نیز حائز اهمیت فراوان است.

با توجه به ابعاد گسترده و تاثیرات عمیق همه‌­گیری کرونا، دولت‌ها و کسب­وکارهای اغلب کشورها به طور مشترک وظیفه تضمین رفاه مردم، تقویت اقتصاد، و تمهیدات عملی و موجد رشد کسب­وکار را بر عهده گرفته­‌اند؛ بیشتر خدمات دولتی یا به طور موقتی تعطیل شده­اند یا روی پلتفرم‌های آنلاین ارائه می­‌شوند.

اختلال در فعالیت‌های عادی

همه‌­گیری بیماری کرونا مانع انجام فعالیت‌های عادی و روزمره تعداد بیشماری از سازمان‌ها در سراسر جهان شده است. با خانه‌­نشین شدن کارکنان، محدودیت‌های آمد و شد به محل‌های کار، و کاهش شدید سفرهای بین‌­المللی، آینده بسیاری از کسب‌­وکارهای فعال در کلانشهرهای مشهور جهان در هاله­ای از ابهام فرو رفته است.

گواهی اسناد یکی از مهم‌ترین امور حقوقی شرکتهای فعال در کلانشهرهای بین‌­المللی است که اهمیتی استراتژیک در تضمین روال قانونی فعالیتشان دارد. بسیاری از ایرانیان صاحب یا مدیر کسب­‌وکارهای گوناگون نیز در امارت درگیر این امر هستند. به دلیل حضور پرشمار شرکت‌های خارجی در این کشور و وابستگی اقتصادی به فعالیت این شرکتها، دولت مربوطه مجبور به انجام طیف وسیعی از اقدامات جهت تضمین تسهیل فعالیت و عدم دشواری در مواجهه با شرایط کنونی ناشی از پیامدهای همه­‌گیری است.

خدمات حقوقی

دستگاه قضایی دبی در ماه آوریل سال جاری (۲۰۲۰)، با ملاحظه دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی، و توجه به سلامتی عمومی در شرایط همه­ گیری، امکان فعالیت آنلاین دفاتر اسناد رسمی را مجاز اعلام کرد و موجب تسهیل امور تجاری و پرهیز از وقفه در فعالیتهای مربوطه شد. دولت دبی، گواهی و صدور آنلاین اسنادی مانند وکالتنامه، اظهارنامه، و ابلاغیه انتصاب، آگهی تاسیس شرکت یا تغییرات شرکت را از طریق یک پرتال اینترنتی مجاز اما منوط به رعایت پیش‌­نیازهای لازم دانست؛ در گام نخست، استفاده از این خدمات حقوقی آنلاین مستلزم به دسترسی به BOTIM است؛ یک اپلیکیشن تبادل تصویر و صدا که برای هر دو سیستم عامل متداول موجود است.

فرایند مربوطه با تماس تصویری دفتر حسابرسی عمومی دادگاه دبی با شخص متقاضی گواهی به منظور شناسایی و تایید اجازه متقاضی به درخواست گواهی مورد نظر آغاز می ­شود. مستندات مربوطه باید در قالب PDF و تایید و امضاء در پایین هر صفحه به نشانی ایمیل تعیین شده، ارسال شوند.

ایمیل ارسالی به مقام رسیدگی کننده باید حاوی کلیه مدارک و مستندات لازم، از جمله مشخصات هویتی متقاضی، شماره تماس و نشانی، شماره ملی شهروندان اماراتی یا شماره گذرنامه اتباع خارجی، سند مورد نظر جهت صدور گواهی، جزئیات شرکت شخص متقاضی، و مشخصات هویتی شخص ثالث دریافت­‌کننده گواهی باشد. البته، بسته به نوع سند مورد درخواست، فهرست مستندات و مدارک لازم ممکن است مشمول تغییراتی شود.

به محض دریافت مدارک و مستندات یادشده، اداره اسناد رسمی دبی به منظور درخواست مدارک بیشتر یا تکمیل هر گونه نقص محتمل یا تایید مجدد درخواست یا هویت متقاضی با وی تماس خواهد گرفت. سپس، متقاضی یک پیامک و یک ایمیل حاوی جزئیات مبلغ هزینه جهت پرداخت دریافت می­کند. پس از انجام آنلاین عملیات پرداخت، نسخه گواهی درخواستی با هزینه ۲۱ درهم به نشانی پستی متقاضی ارسال خواهد شد.

4.5/5

مطلب برای شما جذاب بود؟
در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک‌گذاری در واتساپ
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک‌گذاری در توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک‌گذاری در لینکدین
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک‌گذاری در تلگرام

مطالب پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وکیلیکس در شبکه‌های اجتماعی

بیانیه مسئولیت

نظرات ابراز شده در محتواهای منتشر و به اشتراک گذاشته شده وکیلیکس، نظر شخصی تولیدکنندگان آنهاست و به معنی تایید وکیلیکس نیست!
اسکرول به بالا